başkanın mesajı

1946 doğumluyum İlk - Orta - Lise ve Yüksek öğrenimimi İstanbul’ da tamamlayıp 1971 Şubatında Mimar olarak meslek hayatına başladım. Babamın Türkiye’nin sayılı karayolu müteahhit olması nedeniyle gençliğimde tüm yaz tatillerimi Anadolu’nun çeşitli yerlerinde şantiyelerde geçirdim. Mesleğime olan saygım ve arzum ortaokulda başladı Babamın mesleği nedeniylede gelişti.

Mesleğimde, hedef ve ilkelerim, işverenlerimizin ve toplumumuzun istekleri Doğrultusunda en doğru, en ekonomik, çağdaş çözümleri ve imalatları inşa etme çabası içinde olup yeni akımları ve teknolojileri de projelerime dahil ederek müşterilerimizin yaşam kalitesini yükseltmekle yükümlü olduğumun inancındayım.

Kurmuş olduğum Merttaş İnşaat ve Merttaş Yapı Ltd. Şti. nin bir aile şirketi olması ve çocuklarımın ikisininde mimar olarak toplumun refahı için çalışıyor olmaları ana amacımızdır.

Bu güne kadar 40 yıldır gerek Otel İnşaatları, gerek Sanayi yapıları ve yüzlerce Konut İnşaatları yapımına imza atmış olan firmamız teknolojiyi yakinen takip ederek, toplumumuzun refahı ve kaliteli yaşamını temin için çalışmaktadır ve çalışacaktır.

Ana amacım babamdan bana kalan meslek ve iş ahlakını çocuklarıma da aşılayıp, yatay geçiş ile topluma faydalı olmalarını sağlamaktır.

Zikrullah TURAN
Yönetim Kurulu Başkanı